Home » Usługi » Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu

Ktoś kiedyś stwierdził, że dźwignią handlu jest reklama. Nie da się zaprzeczyć, że od najdawniejszych lat, kiedy to handel opierał się na transakcji wymiennej przedmiotów o umownej, lecz tej samej wartości, odpowiednie zachwalenie produktu czy usługi pozwalało na negocjację w trakcie formułowania samej umowy.

Dlaczego reklama jest taka ważna?

Agencja reklamowaPodania historyczne wyraźnie wskazują, że najlepsze jadło było w danej karczmie, o czym mówił sam gospodarz, w związku z tym można stwierdzić, że wygłaszanie pochwał dotyczących własnego biznesu jest formą reklamy. Idąc dalej – jeśli zachwalamy towar czy usługę, które nie są przez nas wykonywane to czy tworzymy reklamę czy nie? Tu sprawę można rozważyć dwojako – jeśli zostaliśmy opłaceni i jest to swoista forma zlecenia podmiotowi takiemu jak agencja reklamowa łódź, wówczas nie da się ukryć – pochwały te mają jeden cel – podniesienie sprzedaży i jedną przyczynę – zapłatę, którą otrzymaliśmy, co pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że niezaprzeczalnie jest to reklama łódź. Z drugiej strony, jeśli owa pochwała jest wyłącznie poleceniem usługi czy też chwaleniem produktu, które faktycznie przypadły do gustu i polecamy je jako sprawdzone, wówczas również reklamujemy dany produkt czy usługę, jednak robimy to z zupełnie innych pobudek, można by rzec, że mamy czyste intencje.

Paradoksalnie zarówno pierwsza przyczyna jak i druga nie muszą się wykluczać, wręcz przeciwnie – etyka nie widzi żadnej sprzeczności w momencie, kiedy zachwalany jest produkt, który faktycznie satysfakcjonuje jego użytkownika, a co za tym idzie, jest to najbardziej idealna forma reklamy, którą niesamowicie trudno jest stworzyć, gdyż wymaga nie tylko profesjonalnego przygotowania, a także ogromnego wyczucia i pewności, co do wysokiej jakości produktu, który ma być głównym bohaterem działań marketingowym i źródłem sukcesu sprzedaży.